4 dôvody prečo skákať gumu

Svetová zdravotnícka organizácia odporúča urobiť denne aspoň 10 000 krokov. Prečo? Zvýšenie pohybu má vplyv na kondíciu celého tela. A to nielen na fyzickú, ale aj psychickú. Buduje odolnosť organizmu proti infekciám, zlepšuje náladu a pomáha zvládať stres, podporuje pohyb čriev, či výkonnosť kardiovaskulárneho systému.

My v SkočSi odporúčame pridať k tým 10 000 krokom aspoň „100 skokov“ s našou farebnou gumou. Prečítaj si 4 dôvody prečo skákať cez gumu – je jedno či si malý, či veľký. Skákanie je pre každého!

1) Rozvíja hrubú motoriku

Pri skákaní gumy si zlepšíš koordináciu a hrubú motoriku. Zo začiatku sa môžu niektoré skoky zdať zložité, no časom sám uvidíš ako napreduješ, a ako sa ti zlepšuje hrubá motorika.

2) Zlepšujte kondíciu

Skákanie gumy je skvelý spôsob ako si zlepšiť kondíciu a posilniť kardiovaskulárny systém. Počas hry si ani neuvedomíš, že zábavnou formou posilníš srdcespáliš kalórie a získaš kondíciu.

3) Prináša radosť

Skákaním gumy nie len že získaš vyššie uvedené fyzické benefity, ale pridajú sa aj tie psychické. Nie nadarmo sa vraví: „Pohyb je radosť“. Šport a pravidelný pohyb nám poskytujú pocit šťastia a zároveň napomáhajú k lepšiemu zvládaniu stresu. Tomu sú žiaľ v dnešnej dobe často vystavované aj malé deti.

4) Priatelia

Skákanie gumy je hra, pri ktorej si užiješ spoločný čas s priateľmi či rodinou. Vráťme sa späť do doby mimo virtuálnej reality. Skákanie gumy nie sú len „smajlíci a emotikony“. Skákanie gumy je o priateľoch, o kolektíve, o cibrení si trpezlivosti i vytrvalosti!

„Staršie ročníky“ si isto pamätajú na dobu, kedy sme ako deti trávili viac času vonku. Počítače, tablety či telefóny sme nepoznali. Priatelia, celé dni strávené vonku a veľa pohybu boli pre nás celkom prirodzené. Doprajme to isté našim deťom. Buďme im vzorom, lebo ruku na srdce, kto iný ako my rodičia ich k tomu má viesť?

Páčil sa ti článok?

Zdieľaj ho s kamošmi!