V každom vrecku jedna skočka.

Asi tak vyzerala povinná výbava menších aj väčších deciek na von ešte pred nežnou revolúciou. Guma na skákanie bola ľahká, zmestila sa do každého „vačku“ a hlavne sa s ňou dalo zabávať kdekoľvek sme boli. Poobede pred bytovkou, počas veľkej prestávky na školskom dvore, na niekedy nudnej návšteve u babky, tetky, susedky, … Jednoducho kdekoľvek bolo trochu miesta a nebol tam nikto, komu by vadilo naše neustále „hop a skok“.

Vtedy sme však museli prosíkať mamy, aby nám darovali kus gumy, čo mali pripravenú ako rezervu do teplákov či pyžama. Ak sme jej doma nemali dostatok, tak sme s kamoškami pospájali dokopy rodinné zásoby?

Skákanie gumy bola návyková záležitosť. Keď raz niekto začal, ťažko bolo prestať. Počas posledných 10 – 20 rokov sa zdalo, že guma na skákanie navždy zmizla zo zemského povrchu. Ale keď sme sa aj my stali mamami a hľadali sme zábavky pre naše deti, pri ktorých by boli v pohybe, spomenuli sme si na naše detstvo a pozitívnu závislosť na skákaní gumy. A tak to celé začalo. Spomienky sa začali zhmotňovať. Miesto bielej gumy sme našli gumy žiarivých farieb, pridali sme veselý obal, praktické vrecko na prenos a skladovanie, pre zábudlivých podrobný návod na skákanie a guma SkočSi bola na svete.

Ako nám napísala jedna z prvých zákazníčok: „ Ďakujeme, že našim deťom dávate možnosť zažiť radosť z priateľov, radosť z pohybu. Vďaka vám im môžem ukázať radosť môjho detstva. Už teraz sa teším, ako sa po celom Slovensku rozbehne gumománia.“ Aj my sa na to veľmi tešíme a veríme, že vám naša guma SkočSi prinesie veľa radosti a veselosti spolu s vašimi blízkymi. Veľkými aj malými

Páčil sa ti článok?

Zdieľaj ho s kamošmi!