Návod na hru Cik-cak-bum.

Táto hra je veľmi obľúbená hlavne u menších detí. Zvládnu ju bez problémov už vo veku 4 – 5 rokov. Pre deti je zábavná preto, že sa do samotnej hry aktívne zapájajú aj tí, ktorí držia gumu. Pri hre Cik-cak-bum nejde o klasické skákanie, ale o preliezanie cez prekážku.

Gumu držia prekríženú dvaja hráči stojaci oproti sebe. Ich úlohou je pri pokriku „cik-cak-bum“ ju zamotať – použiť môžu ruky aj nohy. Ďalší hráči musia cez „zamotanú“ gumu prejsť tak, aby sa jej nedotkli. Aby prešli cez prekážku je možné ju preliezť, podliezť či preskočiť. Ak sa preliezajúci hráč dotkne gumy mení sa s jedným hráčom, ktorý práve drží gumu.

Keď zvládneme základné držanie gumy začína sa samotná hra. Je veľmi dynamická a zábavná. Hráči držiaci gumu zakričia „cik-cak-bum“ a snažia sa svojim spoluhráčom pripraviť „pavučinku“ cez ktorú budú musieť preliezť. Môžu nohou pristupiť gumu, ruky roztiahanúť, prípadne jednu dať hore, druhú dole a rôznorodo gumu naťahovať a „motať“. Garantujeme Vám, že pri tejto hre sa skvele zabavia ako deti, tak i dospelí!

Páčil sa ti článok?

Zdieľaj ho s kamošmi!